KONKURRANSEPROGRAMMET FOR FREDRIKSTAD ANIMATION FESTIVAL - Fredrikstad Animation Festival

KONKURRANSEPROGRAMMET FOR FREDRIKSTAD ANIMATION FESTIVAL

16 kortfilmer, 13 studentfilmer, 15 kortfilmer for barn og 29 oppdragsfilmer er tatt ut til konkurranseprogrammet for Nordens ledende festival for animasjonsfilm, Fredrikstad Animation Festival. Festivalen som foregår fra 20. til 23. oktober byr på det beste som lages av animert film i de nordisk-baltiske landene, og gjennom den siste uken har festival utvalgskomité sett og vurdert over 160 filmer til festivalens konkurranseprogram for nordisk-baltisk animert film.

Programmet som presenteres i oktober byr på sterke visuelle fortellinger, og representerer det beste fra animasjonsmiljøet fra Norge, Danmark, Sverige, Finland, Estland og Litauen. Fredrikstad Animation Festival har i nesten 30 år fulgt animasjonsmiljøet i de nordisk-baltiske landene og årets konkurranseprogram representerer det sterkeste totalinntrykket som produksjonsmiljøet har gitt festivalen av filmer siden festivalen ble opprettet i 1994.

Nytt av året er en to-deling av barneprogrammet hvor flere filmer for de eldste barna har fått i plass i et eget program kalt yngre publikum 12 +, mens festivalens tradisjonelle barneprogram er passende for barn fra seks årsalderen.

Filmene som vises i Fredrikstad Animation Festival sitt konkurranseprogram er:

Nordisk-baltisk konkurranse: Kortfilm 1

Beauty & the Beasts – Aggie Pak Yee Lee – Estland, Hong Kong

I wanted a familyIrene Altagracia Perez Lopez – Sverige

SierraSander Joon – Estland

Time of a Slime Mold – Leena Pukki – Finland

Bear Hug – Margrethe Danielsen – Norge, Frankrike

I’ll Be Your Kettle – Tobias Rud – Danmark, Canada

Terra IncognitaPernille Kjaer, Adrian Dexter – Danmark, Frankrike

 

Nordisk-baltisk konkurranse: Kortfilm 2:

Without Us – Julie Engaas – Norge

Til We Meet Again – Ülo Pikkov – Estland

Zolle: Resign – Kristian Pedersen – Norge

Oh So ConvenientHuei Jen Hung – Estland, Taiwan

Not Drifting OffSteph Hope – Norge, USA

Dog – Apartment – Priit Tender – Estland

Cockroaches – Adel Khan Faroog – Norge

FEAR – Julius Zubavičius, Antanas Skučas – Litauen,UK

GarranoVasco Sá & David Doutel – Litauen, Portugal

 

Nordisk-baltisk konkurranse: Studentfilm

Sloth – Synnøve Guttormsen, Vegard Kristoffersen, Gjermund Eskedal– Norge

Reptina – Frida Tonnby- Sverige

Remember this is not over – Christine Tjore Lervåg – Norge

Cowboy Kevin – Anna Lund Konnerup – Danmark

Hernicia – Sameliina Paurson – Estland

My Mother the Sea – Aspasia Kazeli – Estland

BirthdayEmilia Birgitta Olivia Eriksson – Sverige

The General’s Room – Georges Marion – Danmark

Dance my doll – Jasmijn Kooijman – Sverige

Hidden LifeKadi Sink, Silver Strazdins, Sigrit Villido – Estland

The HarbourmasterMia Ludvigsen Henriksen, Konrad Hjemli – Norge

Dysmorphia – Margo Nowicka – Finland

Death at the bus stop – Maja Kjellstad Aanonsen – Norge

 

Nordisk-baltisk konkurranse: Oppdragsfilm

Forbrukertilsynets Reklameskole – Morten Marius Apenes – Norge

Norwegian National Museum of Art, Architecture and Design idents – Steffen Sæther-Larsen, Christoffer Sæther-Larsen – Norge

Huset – Hanne Berkaak – Norge

KPMG NewTech ID spot – Mikael Ilnæs – Danmark

Fridtjof Nansen: Nobel Peace Prize for Putting Compassion into Action– Dag Ove Solaas – Norge

When falling – Keld Nissen – Danmark

A Bridge of Poetry: My Lies by Henry Parland – Charlotte Heyman – Sverige

Carmen Avis – Mikkel Mainz Elkjær – Danmark

Tiff 2022 – Torgeir Holm – Norge

Anfo Effekt – Ronald Kabicek, Magne Hage – Norge

Aker Solutions – Julian Vargas, Bjarne Anmarkrud – Norge

NAV – EURES – Christoffer Klungerbo – Norge

Saetre Bisquits – Rune Spaans – Norge

Toleransevinduet – Julia Torjak – Norge

MOSSS – What Happens In Your Head – Steph Hope – Norge, Usa

Superheltskolen – Bjarne Anmarkrud, Are Seefood Valle Skjelvan – Norge

The Norwegian Police: The Children’s House – Tord-Øystein Stubberud – Norge

Coop – Long live diversity! – Pål Jespersen – Norge

Minikids – 2d and 3d animations – Rune Røsting, Lasse Gjertsen, Knut Næsheim – Norge

Kuwonererwa – Ronald Kabicek – Norge

Corona vaccines – Norwegian Institue of Public Health – Kim Holm, James Martin, Rebecka Taule – Norge

I wanna go to Mars with Elon – Emma Wartia – Finland

MTV Identity – Andreas Lund – Norge

AiR – Bjarne Anmarkrud – Norge

Resident Mystery Syndicate – Guro Kjensli Johansen, Frida Bogen Lauritzen – Norge

Pedagogstudentene: Sofie Frøysaa – Hanne Berkaak – Norge

Smokefree Future – Sunit Parekh, Tonni Zinck – Danmark

Welcome to Hell – Black Midi – Gustaf Holtenäs, Sevi Iko dømochevsky – Spania, Storbritannia, Sverige

Hjemme Hos Sinna – Tommy Vad Funderud, Markus Vad Flaaten – Norge

 

Nordisk-baltisk konkurranse: Barnefilm + 6

The Calling – Frida E. Elmström – Sverige

Spirit Of The Forest – Nandini Rao, Nirupa Rao, Kalp Sanghvi – India, Sverige

Peter the Beetle – Meelis Arulepp – Estland

I’m not afraid!Marita Mayer – Norge, Tyskland

Reptina – Frida Tonnby – Sverige

Bookstore – Ofelia Giannini, Annika Giannini – Sverige

Hjemme Hos Sinna – Tommy Vad Funderud, Markus Vad Flaaten – Norge

Tales of Zale – Flickering Lights – Sif Savery – Danmark

 

Nordisk-baltisk konkurranse: Film for unge +12

Apex Point – Jacob Møller – Danmark

Troublemaker Tommy  – Rao Heidmets, Pauline Heidmets – Estland

A Dream of HawaiiThomas Smoor Smoor Isaksen – Norge

Bear Hug – Margrethe Danielsen – Norge, Frankrike

Oh So Convenient – Huei Jen Hung – Estland, Taiwan

Sloth – Synnøve Guttormsen, Vegard Kristoffersen, Gjermund Eskedal Norge

 

Langfilm konkurransen annonseres i september.

Early Bird Pass er i salg frem til 15. august.

faf