FAF har gleden av å ønske velkommen til tre regissører fra Baltikum. De skal presentere sine nyeste prosjekter, både kortfilmer og langfilmer. Få med deg kunstnerskapet og historiefortellingen som vil sette preg på animasjonen som kommer fremover.
Fra Estland har vi Sergo Kibus som vil vise oss arbeidet bak kulissene til sin nye kortfilm SCHRÖDINGER, som er laget med oljemaling. Filmen er produsert av Rebel Frame, og gis ut i 2027
Emilija Juzeliūnaitė, fra Littauen, er også med i Nordic-Baltic Short Film 1 med filmen Family Album. Få mulighet til å ta en sniktitt på hennes neste kortfilm, Inner Glow, som er i ferd med å avslutte sin forproduksjonsperiode
is wrapping up pre-production and is currently a participant in CEE Animation Workshop 2026 and CEE Animation Forum 2026.
Kārlis Vītols will discuss their debut animated feature film, The Northern Star.